|

Горан Пандев се збогува од дресот на македонската репрезентација.

Сподели го ова:


Натпреварот помеѓу Холандија и Македонија на ова Европско првенство ќе остане запаметен по збогувањето на Горан Пандев од дресот на македонската фудбалска репрезентација. Горан Пандев на овој натпревар играше до 69-та минута кога го напушти теренот со шпалир и овации. Ова беше 122 настап на Горан Пандев за Македонија, при што во сето ова време постигна вкупно рекордни 38 погодоци. Браво мајсторе! Секоја чест!

сликите за оваа објава се превземени од интернет страната на ffm.mk

https://ffm.mk/poraz-od-holandija-za-kraj-na-euro-2020-za-makedonija
Сподели го ова:

Слични објави