Денеска, 26.07.2021 ден на жалост во Косово

Сподели го ова:


Денес,  понеделник 26 јули, Косовската претседателка Вјоса Османи го прогласи за ден на жалост во Косово, во знак на почит за граѓаните од Косово кои што ги загубија животите во тешката сообраќајна несреќа што се случи во Хрватска, каде што животот го загубија десетмина косовски граѓани. Врз основа на ова, министерот Османи ќе ја прекине посетата на Јапонија, каде што престојува по повод Олимписките игри.

Сподели го ова:

Слични објави