|

На истото место каде што загина Тоше, пејачката Ханка Палдум доживеа сообрајќајна несреќа

Сподели го ова:


Mинатата недела пејачката Ханка Палдум доживеала сообраќајна несреќа на автопат за Загреб. Иако автомобилот и е целосно уништен, меѓутоа таа поминала без повреди, Несреќата се случила на автопатот А3. Еве што изјавува Ханка:

“Не можам да верувам дека се судрив на тој проколнат автопат каде што настрадаа моите колеги, Тоше Проески и Долорес Ламбаша. Не знам што е со тој пат ама тоа не е нормално. Видов знак на крст и кога подобро ќе размислам – тоа беше некој знак од небото”

Можно е да е слика од 1 лице и се смее

Сподели го ова:

Слични објави