Двајца мажи се удавија на плажа

Сподели го ова:


Како што соопштуваат медиумите во Црна Гора, вчера се удавија двајца мажи на црногорскиот брег. Денеска на плажата каде се случила оваа кобна несреќа биле истакнати црвени знамиња, се со цел гостите да бидат предупредени дека пливањето во морето е опасно. Во однос на несреќата удавени се триесет и тригодишен маж од Косово, кој што се удавил на т.н. Голема плажа во Улцињ, како и 61-годишен германски државјанин, кој што се удавил во водите во морето кај Петровац.

Сподели го ова:

Слични објави